Panel: Dünyada Baklagil Tarımı ve İnsan Sağlığı Açısından Önemi

2016 Uluslararası Bakliyat Yılı kapsamında "Dünyada Baklagil Tarımı ve İnsan Sağlığı Açısından Önemi" konulu Panel, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Avrupa Birliği ve Tarım Topluluğunun ev sahipliğinde 23 Kasım saat 14.00’de başlayacaktır.

Moderatörlüğünü AÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü'nden öğretim üyesi Prof. Dr. Sait ADAK'ın gerçekleştireceği Panelin açılış konuşmalarını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ali Recep Nazlı, AB ve Tarım Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Nilgün Bayraktar ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Söylemezoğlu gerçekleştirecektir.

Panel kapsamında ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden Daire Başkanı Ahmet Volkan Güngören, FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Akın, AÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden öğretim üyesi Prof. Dr. Cemalettin Yaşar Çiftçi ve Tarım Ürünleri Hububat, Bakliyat İşleme ve Paketleme Sanayicileri Derneği (PAKDER) Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı İsmet Aral konuşma gerçekleştirecekler.

Panel Programı aşağıda yer almaktadır:

UYB 2016afiş